Порядок дій працівників при виявленні випадків булінгу
Затверджено
Наказ ЦНТДЮТ
від 05.09.2024р. № 54
Порядок дій
учасників освітнього процесу Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради у випадку виявлення факту булінгу або загрози його виникнення
1. Учасники освітнього процесу (керівники гуртків, здобувачі освіти та їх батьки (особи, що їх замінюють), технічні працівники, тощо) у разі виявлення факту булінгу або загрози його виникнення повинні одразу повідомити керівника закладу (або заступника директора з навчально-виховної роботи чи методиста) про випадок булінгу, учасниками або свідками якого вони стали, або підозрюють про його вчинення по відношенню до інших осіб за зовнішніми ознаками, або про які отримали достовірну інформацію від інших осіб.
2. Керівник закладу:
-
розглядає звернення (або заяву) учасників освітнього процесу про випадки булінгу або загрозу його виникнення;
-
у триденний термін створює наказом комісію з розгляду випадків булінгу (далі – Комісія), до складу якої входять представники керівництва закладу, керівники гуртків учасників конфлікту, інші педпрацівники.
3. Комісія з розгляду випадків насильства, булінгу (цькування) у 7-денний період з моменту отримання заяви проводить розслідування, з’ясовує всі обставини та за результатами розслідування приймає відповідне рішення та рекомендації. За підсумками роботи Комісії складається протокол.
4. На засіданні Комісії з розгляду випадку булінгу або загрози булінгу обов’язково присутні батьки (або особи, що їх замінюють) усіх вихованців, які є сторонами конфлікту.
5. Якщо Комісія визнає, що виявлений факт є булінгом, а не одноразовим конфліктом (тобто зазначені дії носять систематичний характер), то керівництво закладу повідомляє про цей випадок відділ ювенальної превенції Дубенського відділення Національної поліції України та Службу у справах дітей Дубенської міської ради.
6. У разі, якщо Комісія не кваліфікує випадок як булінг (цькування), а постраждалий не згодний з цим рішенням, керівник закладу повідомляє про право звернутися із заявою до органів Національної поліції України.
7. Рішення Комісії з розгляду випадків булінгу реєструється в журналі, зберігається в паперовому вигляді з оригінальними підписами всіх членів Комісії.
8. За будь-якого рішення Комісії керівництво закладу забезпечує надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг (цькування), стали його свідками або постраждали від булінгу.
9. Заходи реагування на випадок булінгу (або загрози його виникнення) затверджуються наказом ЦНТДЮТ.