STEM-освіта у позашкіллі: знання та можливості, що ведуть до успіху
Саме цій темі був присвячений обласний семінар керівників творчих об’єднань з початкового технічного моделювання , який відбувся 15 березня 2023року на базі Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради.
У заході взяли участь Наталія ІВАНИЦЬКА, начальник управління освіти Дубенської міської ради, Наталія ДАНЕВИЧ, заступник директора КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР, Тетяна ПРОРОК, методист КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР, керівники гуртків початкового технічного моделювання закладів позашкільної освіти області.
Семінар складався з трьох модулів: інформаційного, методичного та практичного.
Інформаційний модуль розпочався з вітального слова Наталії ІВАНИЦЬКОЇ, начальника управління освіти Дубенської міської ради, в якому вона окреслила перспективи розвитку позашкілля міста Дубна, наголосила на актуальності та затребуваності технічної освіти у сучасному світі, популяризації науково-технічної творчості серед учнівської молоді Дубна, відзначила здобутки вихованців та педагогів закладу.
Відкрила семінар Наталія ДАНЕВИЧ, заступник директора КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР. У своєму виступі вона акцентувала увагу учасників семінару на тому, що сьогодні STEM є одним з головних напрямів інноваційної освіти. STEM- освіта - це не просто передача знань від педагога до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності у всіх ланках освітнього простору.
Презентував заклад Андрій РАМСЬКИЙ, директор Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради. Учасники семінару пройшли стежинами історії закладу з перших днів його створення і до сьогодення. У презентації була представлена динаміка розвитку Центру, мережа гуртків, досягнення вихованців і педагогів, співпраця з іншими закладами та установами, робота з ВПО.
Заступник директора Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради Алла МАКСИМЧУК розпочала методичний модуль виступом- презентацією «STEM та позашкілля». Вона поділилась досвідом впровадження STEM-освітніх ідей в закладі. Було наголошено на тому, що гурткова робота – це поле для творчості та розвитку. А творчість гуртківців завжди відкриває щось нове та неординарне у звичних речах. В позашкільній освіті STEM крокує в ногу з часом та розвивається, відкриваючи нові можливості як для вихованців, так і для педагогів.
Практичний психолог КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР Дмитро МІНЬКОВ продовжив спілкування з учасниками семінару виступом про безпеку в мережі Інтернет.
Завершився методичний модуль обговоренням Всеукраїнських змагань учнів молодшого шкільного віку з початкового технічного моделювання. Раїса БЕЛЬЧЕНКО, керівник гуртків КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР, ознайомила учасників семінару з загальними рекомендаціями щодо змагань. Присутні активно обговорювали умови проведення обласних змагань з ПТМ.
Практичний модуль розпочався з майстер-класу, який провела Ірина КУТ, керівник гуртка «Початкове технічне моделювання» Центру науково-технічної дитячої та юнацької творчості Дубенської міської ради. Учасники виготовляли три моделі автомобілів: на стиснутому повітрі, на елементі живлення та на гумовому двигуні. Кожна команда творчо підійшла до виконання свого проєкту, який потім було презентовано іншим учасникам.
На завершення практичного модуля методист КЗ «Рівненський обласний Центр науково-технічної творчості учнівської молоді» РОР Тетяна ПРОРОК поділилась досвідом використання програми «InShot» в роботі гуртка «Початкове технічне моделювання».
Завершився семінар підведенням підсумків, обміном досвідом роботи. Учасники ділились своїми напрацюваннями, обмінювались цікавими ідеями та пропозиціями.